Україна без наркотиків

З метою боротьби із наркоманією благодійний фонд «Мир і добробут» заснував соціальний проект «Україна без наркотиків». Він направлений на:

  • боротьбу із будь-якими формами залежності: алкоголізмом, наркоманією, ігроманією та інш.;
  • психологічну підтримку співзалежних;
  • профілактику залежності серед молоді;
  • профілактику ВІЛ/СНІД та інших інфекційних хвороб.

Мета проекту – донести до нашого суспільства звістку про те, що наркоманія – це не вирок, і з цього рабства є вихід.

З урахуванням найстрашнішої статистики, Україна займає перше місце в Європі за кількістю нарко- / алко залежних. Наш проект покликаний звіщати на всіх рівнях – від Президента і Кабінету Міністрів, керівників обласних і районних адміністрацій до звичайних громадян, – що тільки спільними зусиллями влади і громадськості ми можемо здобути перемогу над залежністю – бичем ХХI століття.

На сьогоднішній день по всій Україні функціонує понад тридцять стаціонарних центрів реабілітації, у тому числі центри для жінок із дітьми. Також в Києві працюють п'ять амбулаторних груп взаємодопомоги для нарко/алкозалежних людей, які відбуваються двічі на тиждень. Існують також групи психологічної підтримки для співзалежних родичів та оточення залежних і окремо – для матерів і дружин людей залежної поведінки: усього таких груп шість.

А ще в приміщенні міської соціальної служби за адресою: вул. Довженка 2 каб.12 з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 15:00 працює Консультаційний кабінет, де вам нададуть кваліфіковану допомогу, консультацію та психологічну підтримку. Консультації, психологічна підтримка та соціальний супровід надаються також ВІЛ-інфікованим.

Також у рамках проекту «Україна без наркотиків» відкрито два молодіжні клуби «Freedom House» на Правому та Лівому березі під гаслом «Будь вільним, мрій та перемагай!». Клуби створені задля того, щоб молодь мала можливість проводити вільний час без вживання алкоголю та наркотиків, формуючи правильний світогляд. До того ж, ми проводимо профілактику шкідливих звичок у вищих навчальних закладах Києва, розповідаючи молоді про негативні наслідки вживання алкоголю та наркотиків.

Ще один напрямок роботи з молоддю – футбольний: в рамках проекту засновано футбольні команди, а фонд «Мир і добробут» регулярно влаштовує футбольні змагання і таким чином пропагує здоровий спосіб життя.

За час існування «України без наркотиків» були проведені вело- / авто- / мотопробіг, футбольні турніри, концерти на центральних майданчиках міст і областей, роздача візиток і листівок в наметах і на вулицях та багато іншого. Такі акції проходили в Києві, Житомирі та області, Кировограді, Черкасах і області, Чернігові. Планується зробити акцію всеукраїнською. Під час проведення заходів ми тісно співпрацюємо із владою: міськими та районними адміністраціями, поліцією, Міністерством молоді і спорту та іншими організаціями.

Проект «Україна без наркотиків» орієнтований на людей від 16 років, бо в 80% випадків залежні почали вживати наркотики і алкоголь саме у віці 16 - 25 років.

Будемо раді бачити вас у нашій команді! Проект «Україна без наркотиків» дає можливість розвивати будь-які дари і таланти!